Menu Zamknij

Realizacja projektu „eSzkoła – Moja Wielkopolska” w roku szkolnym 2011/12

Realizację projektu, rozpoczęto od zainicjowania uczniowskich grup projektowych i wybrania tematyki projektu. Pracę metodą projektu rozpoczęto 05.03.12, a zakończono 30.06.12. Każda z 3 grup uczniowskich odbyła po 60 h lekcyjnych zajęć dydaktycznych w ramach, których realizowała działania zgodnie z przyjętym harmonogramem. Produktem finalnym działań była strona internetowa, na której młodzież przedstawiała swoje rezultaty działań projektowych:

a)      Pani Halina Kuśmirek wraz z 12 uczniami zrealizowała projekt „Zdrów jak ryba”, którego głównym założeniem było zainteresowanie mieszkańców naszej miejscowości przepływającą przez Brudzew rzeką Kiełbaską. Młodzież miała okazję poznać tradycje związane z Kiełbaską, sprawdzić, co dobrego mogą zrobić dla swojej rzeki, lepiej poznać ryby, zadbać o wychowanie ekologiczne najmłodszych mieszkańców Brudzewa, poszerzyć swoje horyzonty. W dniu 19.03.12 uczestniczyli w spotkaniu z  wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego – panem Krzysztofem Grabowskim, które dotyczyło konserwacji rzeki Kiełbaski. Uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz do Oczyszczalni Ścieków w Brudzewie. Ocena społecznościowa projektu to – 4,815218504. Pozwoliła ona zakwalifikować się temu projektowi do 20 % wszystkich projektów, które zostaną ocenione przez grupę ekspercką, składającą się z profesorów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

b)      Pani Magdalena Mroczkowska wraz z 11 uczniami zrealizowała projekt „Jak zarobić pierwszy milion?”. Celem projektu było zdobycie wiedzy na temat podstawowych pojęć i sposobów korzystania z ofert instytucji finansowych. Umiejętności te są potrzebne w życiu każdego człowieka, nabycie ich w młodym wieku umożliwi odpowiednie poruszanie się na rynku finansowym i uniknięcie różnego rodzaju pułapek w dorosłym życiu. W ramach realizacji projektu młodzież uczestniczyła w wycieczce do Warszawy, gdzie między innymi odwiedziła Giełdę Papierów Wartościowych. Nawiązała także ścisłą współpracę z Ludowym Bankiem Spółdzielczym w Strzałkowie filia w Brudzewie. Ocena społecznościowa projektu to – 4,434

c)      Pani Joanna Mroczkowska wraz z 12 uczniami klas II gimnazjum zrealizowała projekt „Żywność babuni”. Celem głównym projektu była promocja zdrowej żywności poprzez poprawę jakościową dotyczącą wartości odżywczych w procesie produkcji i przetwórstwa żywności na poziomie lokalnym/regionalnym. W ramach tego projektu uczniowie promowali zdrową żywność bez zawartości konserwantów. Młodzież zauważyła, że w ich domach wyrabia się sery i masło z własnego mleka, a nawet wypieka się chleb z prawdziwego domowego pieca. Inspiracją dla nich były nasze babcie i mamy oraz małe rodzinne, lokalne zakłady, które produkują zdrową żywność (piekarnie i zakłady przetwórstwa mięsnego). Młodzież spisała przepisy naszych mam i babć na wiele smakołyków. Grupa uczestniczyła w wycieczkach do: Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Zakładu Przetwórstwa Mięsnego w Brudzewie, Piekarni w Cichowie, Młynu w Brudzewie oraz w spotkaniu z gospodynią domową w Marulewie. Ocena społecznościowa projektu to – 4,369.

Wszystkie projekty są dostępne na stronie internetowej www.eszkola-wielkopolska.pl. Zapraszamy do jej odwiedzenia!

Skip to content