DANE KONTAKTOWE

Szkoła Podstawowa im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie
ul. Powstańców Wielkopolskich 35
62-720 Brudzew

 

tel. 63 280-00-50
fax. 63 280-00-54

 

zsg@brudzew.pl
zespolsg.brudzew@wp.pl

POGODA W REGIONIE

Prognoza pogody
Brudzew
Pogoda - BrudzewMeteovista.pl Zawsze aktualna pogoda

ODLICZANIE

-885 dni

Czas wolny nie jest czasem straconym

 

     W minionym tygodniu 50 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Gminy Brudzew uczestniczyło w trzydniowej wycieczce do Kotliny Kłodzkiej Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego „CZAS WOLNY NIE JEST CZASEM STRACONYM". Uczniowie byli zakwaterowani w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie. Korzystali tam z obiektów sportowych: hali sportowej, basenu, siłowni, oraz ścianki wspinaczkowej. Zwiedzili też Muzeum - Kopalnię Węgla Kamiennego, gdzie mogli zobaczyć sprzęt używany przez górników oraz wysłuchać opowieści o ich pracy i życiu. Pobyt pod ziemią urozmaicał skarbnik, który płatał figle, wyłaniając się znienacka  z ciemnych zakamarków kopalni.
   Podczas wyprawy na Szczeliniec Wielki uczniowie zachwycali się krajobrazem Gór Stołowych. Z kolei w Wambierzycach zwiedzili, Bazylikę pod wezwaniem Nawiedzenia NMP oraz podziwiali ręcznie wykonane ruchome szopki. Natomiast w Kłodzku przewodnik oprowadził ich po Twierdzy i jej podziemnych labiryntach. W ciekawy sposób opowiadał o losach żołnierzy w czasach Fryderyka II oraz o roli obronnej twierdzy. Omawiał wystawy tematyczne przedstawiające scenki z życia mieszkańców twierdzy.
    Wyjazd był okazją do poznania ciekawych zakątków Polski, do rozwijania sprawności fizycznej oraz integracji uczniów z różnych szkół.
   Opiekę nad uczniami sprawowali dyrektorzy szkół: Jan Szafrański, Krystyna Sznycer, Agnieszka Ordon i nauczyciele: Magdalena Grzelak, Elżbieta Grązik, Krzysztofa Rumiejowska.
    Autorami tego projektu są dyrektorzy szkół uczestniczących w projekcie: Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Brudzewie, Szkoły Podstawowej w Galewie z filią w Chrząblicach i Szkoły Podstawowej w Koźminie z filią w Krwonach. Na jego realizację otrzymali 30 tys. zł dofinansowania w ramach Rządowego Programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. Oprócz tej wycieczki w szkołach realizowane są inne zadania: kursy tańca nowoczesnego prowadzone przez trenerów ze szkoły tańca w Koninie, zajęcia sportowe i gimnastyka korekcyjna.  

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 

LOSOWE ZDJĘCIE

SZCZĘŚLIWY NUMEREK

KALENDARIUM

 

kalendarium

 

Dziś jest: 28-11-2022, imieniny obchodzą: Lesław, Zdzisław, Jakub, Stefan, Grzegorz, Natalia, Roma

projekt i realizacja: web-studio.pl

Szkoła Podstawowa im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie

 

© wszelkie materiały zastrzeżone