DANE KONTAKTOWE

Szkoła Podstawowa im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie
ul. Powstańców Wielkopolskich 35
62-720 Brudzew

 

tel. 63 280-00-50
fax. 63 280-00-54

 

zsg@brudzew.pl
zespolsg.brudzew@wp.pl

POGODA W REGIONIE

Prognoza pogody
Brudzew
Pogoda - BrudzewMeteovista.pl Zawsze aktualna pogoda

ODLICZANIE

21 dni

Stroiki w zgodzie z naturą

zamieszczono 12-01-2020

 

img news

  Stroik na Boże Narodzenie ręcznie robiony może dostarczyć wspólnej zabawy całej klasowej rodzinie. Dzięki niemu magiczny, świąteczny nastrój zapanuje w całej klasie, a nawet szkole. W taki nastrój wprawiły nas zajęcia warsztatowe przeprowadzone przed świętami przez rodziców uczniów klasy Ib, panie  - Monikę Susło i Kamilę Sawikowską.

 

  Zaraz po wejściu do klasy uczniowie wyczuli nietypowy, zagadkowy zapach i zobaczyli inaczej niż zwykle ustawione ławki. Zajęcia rozpoczęły się od wspólnej rozmowy wprowadzającej w cele zajęć warsztatowych oraz od zapoznania ze sztuką wytwarzania świec z wosku pszczelego z wykorzystaniem różnorodnych form, w tym świątecznych. Później  było to, co dzieci lubią najbardziej – działanie. Na warsztatowym stole znalazły się między innymi plastry wosku pszczelego, gałązki sosnowe, suszone plastry pomarańczy, orzechy i szyszki. Z plastrów woskowych pod czujnym okiem rodziców powstały piękne świece, które zajęły centralne miejsce w świątecznym stroiku. Następnie wykorzystując zgromadzone naturalne materiały, dzieci wykonały eko – stroiki. Powstały piękne, oryginalne i jedyne w swoim rodzaju ozdoby świątecznego stołu. Poza tym dbające o środowisko, bo popisowo wykorzystane zostały w nich elementy naturalnego pochodzenia. Takie stroiki na Boże Narodzenie, swoim wyglądem i zapachem, przyciągały uwagę gości i domowników, a także pięknie prezentowały się na każdym stole.      Na zakończenie nie zabrakło słodkiego poczęstunku – domowej roboty pierniczków, które już od początku zajęć z ukrycia kusiły swoim cynamonowym zapachem.
   Wychowawczyni i uczniowie klasy Ib serdecznie dziękują rodzicom za tak ciekawe zajęcia, życząc tego co w życiu najpiękniejsze. 
Romualda KabotLOSOWE ZDJĘCIE

SZCZĘŚLIWY NUMEREK

KALENDARIUM

 

kalendarium

 

Dziś jest: 05-06-2020, imieniny obchodzą: Walter, Bonifacy, Waleria, Kira

projekt i realizacja: web-studio.pl

Szkoła Podstawowa im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie

 

© wszelkie materiały zastrzeżone