DANE KONTAKTOWE

Szkoła Podstawowa im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie
ul. Powstańców Wielkopolskich 35
62-720 Brudzew

 

tel. 63 280-00-50
fax. 63 280-00-54

 

zsg@brudzew.pl
zespolsg.brudzew@wp.pl

POGODA W REGIONIE

Prognoza pogody
Brudzew
Pogoda - BrudzewMeteovista.pl Zawsze aktualna pogoda

ODLICZANIE

199 dni

ZDOBYWCY GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH

zamieszczono 25-06-2019

 

img news

    Mimo upałów, grono uczniów naszej szkoły postanowiło odwiedzić urokliwe zakątki Gór Świętokrzyskich. Upalna pogoda dawała nam się we znaki, ale my jesteśmy wytrwali i nie poddajemy się łatwo. 

 

   Pierwszego dnia zobaczyliśmy jedno z najstarszych drzew w Polsce – dąb Bartek, który przywitał nas dającym ulgę cieniem. Następnym celem była wizyta w Średniowiecznej Osadzie – tu odbyliśmy podróż w czasie do epoki wczesnego średniowiecza i spotkanie z osadnikami: garncarzem, cieślą, zielarką, kowalem, tkaczką, gospodynią słowiańską, rymarzem i bartnikiem. Później Św. Krzyż, czyli spacer na Łysą Górę i Gołoborza. Nareszcie odpoczynek w miejscu zakwaterowania – O.W. Wierna w Bocheńcu.

   Drugiego dnia, po obfitym śniadaniu podjęliśmy dalszą wędrówkę i zwiedzanie. Pojechaliśmy do Kielc, gdzie zobaczyliśmy pomnik dzika (jedyny w Polsce), Park Staszica, Aleję Gwiazd, Ulicę Sienkiewicza, Wzgórze Zamkowe i Katedrę. Zaciekawiła nas Kadzielnia  - najpiękniejszy były kamieniołom, w którym obecnie znajduje się amfiteatr wykuty w skałach.  Był też czas na lody oraz zakup pamiątek. Największą atrakcją okazała się Jaskinia Raj, która oprócz piękna dawała upragniony chłód i oddech od upałów. Ostatni punkt programu tego dnia to Oblęgorek – Muzeum Henryka Sienkiewicza - letnia rezydencja pisarza.

  Trzeci dzień to czas powrotu, ale wypełniony odwiedzinami ciekawych miejsc. Pierwsze to Centrum Nauki Leonarda da Vinci – nowoczesne muzeum interaktywne, raj dla ciekawskich miłośników fizyki – gdzie można wejść do obrotowego koła, zobaczyć pokój Amesa, lej wodny, a także laserową harfę. Drugie to Chęciny i zwiedzanie Zamku Królewskiego, gdzie w czasach średniowiecza odbywały się zjazdy rycerstwa. Zamek był również siedzibą starostów grodowych, a także rezydencją rodzin królewskich.  

    Już tylko smaczny obiad i w drogę do domu. Te trzy dni, mimo męczącego upału sprawiły dzieciom dużo radości i niestety szybko minęły. Trochę szkoda było tych wspólnie spędzonych chwil w czasie dni i nocy.

  Opiekunami na wycieczce byli: Romualda Kabot, Eliza Gadomska, Elżbieta Grązik, Joanna Estemberg i Magdalena Nita.

LOSOWE ZDJĘCIE

SZCZĘŚLIWY NUMEREK

KALENDARIUM

 

kalendarium

 

Dziś jest: 10-12-2019, imieniny obchodzą: Julia, Daniela, Bogdan, Bohdan, Judyta, Grzegorz

projekt i realizacja: web-studio.pl

Szkoła Podstawowa im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie

 

© wszelkie materiały zastrzeżone