DANE KONTAKTOWE

Szkoła Podstawowa im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie
ul. Powstańców Wielkopolskich 35
62-720 Brudzew

 

tel. 63 280-00-50
fax. 63 280-00-54

 

zsg@brudzew.pl
zespolsg.brudzew@wp.pl

POGODA W REGIONIE

Prognoza pogody
Brudzew
Pogoda - BrudzewMeteovista.pl Zawsze aktualna pogoda

ODLICZANIE

-451 dni

„AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA” W ROKU SZKOLNYM 2020/2021.

zamieszczono 23-06-2021

 

 „Akademia Bezpiecznego Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny. Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze, a tym samym uczy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych. W bieżącym roku szkolnym, 2020/20221, nasza szkoła przystąpiła do tej akcji.  

 

 Wzięło w niej udział 39 pierwszoklasistów. Od września dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu   o starannie opracowane pod względem merytorycznym i metodycznym materiały edukacyjne. Kubuś Puchatek „uczył” dzieci jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie ferii zimowych      oraz wakacji. „Przypomniał” o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. „Poruszył” także zagadnienia dotyczące rozsądnego korzystania z Internetu oraz nie zapraszania nieznajomych  do domu, podczas nieobecności rodziców.

 W miesiącu marcu wszyscy uczestnicy programu przystąpili do rozwiązania Ogólnopolskiego Testu Wiedzy           o Bezpieczeństwie. Pierwszoklasiści zdobyli Dyplom Klubu Bezpiecznego Puchatka a na ręce wychowawczyń klas Pierwszych Pani Małgorzaty Kujawa i pani Małgorzaty Ciesielskiej został przekazany Certyfikat potwierdzający udział Szkoły Podstawowej w Brudzewie w XII edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

 

LOSOWE ZDJĘCIE

SZCZĘŚLIWY NUMEREK

KALENDARIUM

 

kalendarium

 

Dziś jest: 20-09-2021, imieniny obchodzą: Filipina, Eustachy, Euzebia, Faustyna, Renata

projekt i realizacja: web-studio.pl

Szkoła Podstawowa im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie

 

© wszelkie materiały zastrzeżone